Na dzień przed oficjalnym Dniem Dziecka - 31.05.2015 - w Białymstoku zostały rozegrane z tej okazji rozgrywki szachowe. Ten największy w Polsce Szachowy Dzień Dziecka zorganizowała Szkółka Szachowa w Białymstoku.

Dzień Dziecka to okazja do szczególnie radosnego świętowania, tym bardziej, że pogoda dopisała. I choć zawody odbywały się w budynku, zawsze milej, gdy za oknem świeci słońce, a w perspektywie na zakończenie są lody z rodzicami. 

Ale nie pogoda była najważniejsza tylko to, że mimo tylu innych imprez organizowanych dla dzieci w Białymstoku, to w turnieju wzięło udział prawie 300 młodych zawodników.

Z naszego klubu LUKS "Orient Sokółka" startowało dziewięciu zawodników. Jak zwykle świetnie się spisali. Bardzo dziękujemy Wam kochani!

Szczególnie należy wspomnieć o Jasiu Giełażyn, który mimo bardzo młodego wieku już osiąga bardzo dobre wyniki. Jako klub możemy się pochwalić, że Jaś zdobył VI miejsce w Grupie C. Ogromne gratulacje Jasiu! Ne tylko rodzice są z Ciebie dumni. My także i bardzo dziękujemy Ci za tak wspaniałe reprezentowanie klubu. Jesteś naszą nadzieją i życzymy coraz większych sukcesów. Idziesz po nie jak burza. Niedługo na pewno zdobędziesz kolejne kategorie. Tego Ci życzymy z całego serca :)

Cieszy nas niezmiernie coraz większe zainteresowanie szachami i ich popularność wśród najmłodszych. W dobie komputerów i wszechobecnego Internetu, gdzie tak łatwo znaleźć wiele interesujących i wciągających gier, to szachom należy przypisać siłę, która sprawia, że nasze pociechy chcą się spotykać i rywalizować z kolegami oraz koleżankami zachowując przy tym zasady fair play. 

Wszyscy, zarówno zawodnicy jak i goście, świetnie się bawili, mimo skupienia i wysiłku umysłowego, jakiego wymaga ta szlachetna gra od uczestników.

A na koniec, jak było obiecane, po wręczeniu pucharów, były lody. I takim radosnym akcentem skończył się ten dzień ;)

Wyniki Dzień Dziecka ze Szkółką Szachową - Grupa A

Wyniki Dzień Dziecka ze Szkółką Szachową - Grupa B

Wyniki Dzień Dziecka ze Szkółką Szachową - Grupa C

galeria zdjęć

Organizator Imprezy

 

Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31