Dnia 29 listopada 2014 roku w Zespole Szkoł Nr 3 w Suwałkach odbyły się Finały Igrzysk Wojewodztwa Podlaskiego w szachach chłopców. Do startu było uprawnionych osiem czteroosobowych zespołów wyłonionych w finałach grup (3 z północnej, po 2 z centralnej i południowej, 1 z zachodniej).

Nasza Szkoła wywalczyła II miejsce. Tym samym zdobyła tytuł Wicemistrza Województwa Podlaskiego Szkół Podstawowych w szachach, minimalnie przegrywając złoty medal punktacją dodatkową.

Uzyskaliśmy tym samym awans do OGÓLNOPOLSKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W SZACHACH, które odbędą się wiosną 2015 r.

Klasyfikacja końcowa:
1. SSP 2 STO Białystok
2. SP 1 Sokółka
3. SSP 4 Białystok
Skład SP 1:
pierwsza szachownica – Piotr Zajkowski (kl. III)
druga szachownica – Gabriel Rusałowicz (kl. V)
trzecia szachownica – Norbert Kopeć (kl. V)
czwarta szachownica – Szymon Zajkowski (kl. IV)

Opiekun: Stanisław Polewko

Dodatkowo oprócz klasyfikacji drużynowej, była prowadzona klasyfikacja indywidualna. Najlepszym zawodnikiem trzeciej szachownicy został Norbert Kopeć - 6 punktów, a czwartej Szymon Zajkowski, z kompletem 7 punktów. Wszyscy są zawodnikami LUKS "Orient" Sokółka.
Przypominamy, że w ubiegłym roku cała czwórka zdobyła brązowy medal, i również awansowała do turnieju ogólnopolskiego, jednak ze względu na brak środków fiansowych nie wzięła w nich udziału. Mamy nadzieję, że tym razem środki na ten cel się znajdą.

**CALENDAR_PREFIX_MONTH_FACULTATIVE****Kwiecień****CALENDAR_SUFFIX_MONTH_FACULTATIVE****CALENDAR_SEPARATOR_MONTH_YEAR_FACULTATIVE****CALENDAR_PREFIX_YEAR_FACULTATIVE**2024**CALENDAR_SUFFIX_YEAR_FACULTATIVE**