We wtorek 13 października 2015 r. w Lodziarni "Stara Szkoła" odbył się Turniej I Sokólskiej Ligi Szachowej zorganizowany przez LUKSz "Orient Sokółka".

Turniej rozpoczął się od bardzo miłego akcentu – rozdania medali z wakacyjnego turnieju szachowego.

W Turnieju wzięło udział dziesięciu zawodników w przedziale wiekowym od młodzików do seniorów.

Dzięki takiemu wachlarzowi wiekowemu najmłodsi mieli szansę zdobyć nieocenione doświadczenie w grze ze starszymi graczami, zaś seniorzy mogli przekonać się, że oto w Sokółce rośnie kolejne pokolenie świetnych szachistów.

 

Turniej przebiegał w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Zawodnicy uczyli się od siebie nawzajem - młodsi techniki i opanowania, a starsi na nowo odkrywali w sobie młodzieńczy entuzjazm i radość z każdego sukcesu na planszy. Trzeba zaznaczyć, że młodzi w niczym nie ustępowali starszym w szrankach na szachownicy i dzielnie walczyli do końca. 

I miejsce zdobył lider LUKSz Orient Sokółka – Norbert Kopeć

II miejsce należy do Jerzego Obuchowicza z Dąbrowy Białostockiej

III miejsce zajął także członek naszego klubu – Waldemar Tryzna

Najszczersze gratulacje zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom J

Rodzice i osoby towarzyszące zawodnikom także bardzo miło spędzili czas w Lodziarni, która oprócz słodkości oferowała pyszną kawę na pobudzenie sił do dopingowania graczy.

Mamy nadzieję, że tak świetnie rozpoczęty Turniej I Sokólskiej Ligi Szachowej w kolejnych edycjach przyciągnie jeszcze więcej graczy i kibiców nie tylko z Sokółki ale i z całego Powiatu Sokólskiego.  

Szczególne podziękowania należą się właścicielom Lodziarni "Stara Szkoła" w Sokółce, którzy nieodpłatnie użyczyli miejsca na zawody w swoim lokalu oraz stworzyli bardzo miłą atmosferę dla graczy i obserwatorów, a także Firmie Sokółka S. A. "Okna i drzwi" za wsparcie finansowe imprezy.

Galeria zdjęć

Wyniki 1 rundy Sokólksiej Ligi Szachowej X-XII 2015

 

Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31