zd038Rok szkolny trwa w najlepsze i najmłodsi uczniowie zdążyli już wdrożyć się do rytmu porannych pobudek oraz zajęć lekcyjnych. Teraz nadszedł czas na zajęcia pozalekcyjne. Doskonałą ich alternatywą są prowadzone od początku pażdziernika przez Klub LUKSz "Orient Sokółka" zajęcia w Najmłodszej Grupie Szachowej 2015/2016. Nowo powstała grupa młodzików liczy 12 - tu członków.

 

Szachy to gra rozwijająca logiczne myślenie, pamięć, koncentrację, zdolności matematyczne i strategiczne. Kształci także cechy charakteru takie jak systematyczność, wytrwałość oraz umiejętność szlachetnej rywalizacji. I choć mali adepci tej gry nie mają za dużo wysiłku fizycznego przy szachownicy, to ich szare komórki pracują na pełnych obrotach.

Już od pierwszych zajęć najmłodsi adepci gry w szachy okazywali duży entuzjazm i z wielką uwagą słuchali swego mentora - Pana Wojtka. Pan Wojtek cierpliwie tłumaczył zasady gry, demonstrował ruchy figur na planszy. Do tej pory poznali oni ruchy natępujących figur: wieża, goniec. 

W ostatnich zajęciach, które odbyły się w minioną środę, uczestniczyli Gabryś, Gabrysia, Ewa, dwie Ole, Kornel, Kuba, Łukasz, Mateusz i Piotrek. 

Dzieci zapoznały się z ruchem konika szachowego. Ćwiczyły przy planszy oraz w swoich "elementarzach szachisty" - książkach z ćwiczeniami. 

Jak widać dzieci podczas zajęć były skupione i zaangażowane. To bardzo dobrze, że zajęcia szachowe sprawiały im przyjemność, dzięki temu na kolejne przyjdą z jeszcze większym entuzjazmem. Kto wie, może wśród nich rośnie kolejny mistrz szachowy? ;)

Wielką rolę w kszatłtowaniu i rozwijaniu dziecięcych pasji mają - oczywiście - Rodzicie. A każdy sukces dziecka to wynik olbrzymiej pracy i niekiedy wielu poświęceń z Waszej strony. To od Was w dużej mierze zależy, jak rozwiną się zainteresowania i umiejętności naszych najmłodszych szachistów. My, jako Klub mamy nadzieję, że spełnimy Państwa oczekiwania, a Was prosimy o współpracę.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do regularnego odwiedzania naszej strony i kibicowania naszym członkom tym najmłodszym - podczas nauki oraz grupom zaawansowanym podczas turniejów.

Informujemy również o utworzeniu Turnieju Szachowego, który będzie odbywać się w Lodziarni "Stara Szkoła" cyklicznie co wtorek. Wpisowe: 5 zł.

Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane grą w szachy do udziału w tym Turnieju i sprawdzenia swoich umiejętności, a fanów tej pięknej dyscypliny sportowej do kibicowania zawodnikom.

Wszystkich chętnych - niezależnie od wieku - zapraszamy do naszgo Klubu. Każdy znajdzie u nas coś interesującego dla siebie! :) 

Galerja zdięć

 

 

Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31