LUKSz  Orient Sokółka  od 17-21 sierpnia zorganizował swoim podopiecznym półkolonie.

„Wakacyjne szachy” - bo tak nazywał się po raz pierwszy zorganizowany przez klub obóz szkoleniowo- wypoczynkowy, należy zaliczyć do udanych. Dzieci przez 5 dni spotykały się w ZSO w Sokółce. Z uśmiechem na twarzy zasiadły w szkolnych ławkach, by  przy królewskiej grze  trenować i podnosić swoje umiejętności. A wszystko to  pod okiem doświadczonego trenera Czesława Michała Spisaka.

Poza  szachowym  dwugodzinnym, porannym  treningiem korzystały z innych zaplanowanych atrakcji. Otóż aktywnie brały udział  w zorganizowanych przez opiekunów grach i zabawach  na przyszkolnym Orliku czy też  hali sportowej,  jak też  rekreacyjnie wypoczywały na plaży. Pogoda dopisywała, więc  dzieci ochoczo kąpały się  w zalewie sokólskim i suszyły słońcem grając w siatkówkę plażową. Punktualnie o 12:00 miały przerwę obiadową. Pyszne posiłki przygotowywała Restauracja Polski Dom Rodzinny Serce w Sokółce. Sowicie nakryty stół i  miła obsługa powodowały, że dzieci były zadowolone a brzuszki pełne. Oczywiście nie zabrakło słodkości w postaci lodów, zarówno w formie niespodzianki z restauracji, jak też od  MATCZAKA w drodze do miejskiego Kina „Sokół” na seans filmowy w 3 D. Kolejny raz dzieci delektowały się lodami już na wyjeździe- na Rynku Kościuszki w Białymstoku, gdzie wcześniej zwiedzały arcyciekawą wystawę w Muzeum Wojska Polskiego.  Ekspozycja pt. „Machiny Wojenne” dała dzieciom wiele radości i pożytecznej wiedzy. Każdy ze zwiedzających mógł spróbować strzału z procy, czy zespołowo nawet z Onagera by zburzyć mur, który dzieci w mgnieniu oka  budowały na nowo.  Wczasowicze również mieli możliwość odpocząć przy ognisku i upiec pyszną kiełbaskę, której było pod takim dostatkiem, że każdy dostał „pałeczkę swojskiej” na wynos J.  Ostatniego dnia półkolonii dzieciom zorganizowaliśmy zawody szachowe. Rozegrano siedem rund z przerwą na obiad.  Rywalizacja była zacięta, a humor dopisywał do końca. Najlepsi z najlepszych zostali uhonorowani pucharami, zaś wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe. 

 

Półkolonie to bardzo miło spędzony czas. Umożliwił naszym podopiecznym pogłębianie i rozwijanie swojej szachowej pasji w połączeniu z rekreacją, zabawą, i integracją.

LUKSz Orient Sokółka składa serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji półkolonii Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Sokółce, oraz tak życzliwemu ZSO w Sokółce i Restauracji „Polski Dom Rodzinny Serce” w Sokółce.

Było to możliwe dzięki realizacji projektu "Wakacyjne szachy - edycja 2015" w VI Otwartym Konkursie Ofert, ogłoszonym przez Burmistrza Sokółki na wspieranie realizacji zadań gminy z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz z zakresu przeciwdziałania narkomanii w 2015r. (wypoczynek wakacyjny) 

Autor artykułu: Anna Lisowska

 

galeria zdjęć

 

Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31