W dniach 12 - 14 czerwca 2015 r. w malowniczym Supraślu odbywają się XVII Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Juniorów i Juniorek organizowane przez Podlaski Związek Szachowy. Zawody są bardzo ważnym wydarzeniem w życiu lokalnej społeczności szachowej i stanowią początek rywalizacji o przyszłoroczny Finał Mistrzostw Polski. Wyłonią one mistrzów szachowych województwa podlaskiego na rok 2015.

 

Zawodnicy LUKS "Orient Sokółka" startują w licznej obsadzie.

W grupie do lat 9 startuje 50 - ciu Juniorów i 34 Juniorki. Wśród nich są nasi najmłodsi - dziewczęta: Iga Miron, Oliwia Radel i Zuzia Grygorczuk oraz chłopcy: Jaś Giełażyn, Rafał Szydłowski i Bartosz Stupak. 

W grupie Juniorów do lat 11 staruje 34 zawodników, w tym nasi - Szymon Zajkowski, Piotr Zajkowski, Jeremi Miroń, Szymon Miroń i Nicolas Wierzbicki. Jak widać szachy są popularne wśród rodzeństw - scalają rodziny ;) 

W grupie Juniorów do lat 13 w staruje 18 zawodników. Nie mogło zabraknąć i naszych reprezentantów: Norberta Kopcia, Michała Mironia. Wśród 9 - ciu Juniorek w tej grupie wiekowej znalazła się także nasza zawodniczka - Karina Miron. 

Za nami pierwszy dzień Mistrzostw.

Najlepiej spisuje się Norbert Kopeć. Po trzech rundach plasuje się na I miejscu. Bardzo dobrze gra także Szymon Zajkowski - zajmuje III miejsce. 

Gratulacje nasi Juniorzy i Juniorki. Za wszystkich klubowiczów trzymamy kciuki. Powodzenia! Z całego serca życzymy Wam medali :)

A teraz trochę o wypoczynku po ciężkich zmaganiach na szachownicy ;)

Nasi podopieczni w przerwach między rozgrywkami podziwiają uroki Supraśla i świetnie się przy tym bawią. Zakwaterowanie i wyżywienie zapewnia im BOSiR "Bukowisko". Opiekunowie - rodzice także mają możliwość wypoczynku, mimo trudów związanych z opieką nad swoimi pociechami i dopingowaniem im. Pogoda dopisuje wyprawom na lody i nad wodę. W tak sprzyjających warunkach młode organizmy szybko się regenerują po olbrzymim wysiłku umysłowym, dzięki czemu nasi zawodnicy do kolejnych partii szachów siadają już skupieni, zwarci i gotowi na kolejne zwycięstwa.

Z utęsknieniem czekamy na Was w Sokółce. Życzymy powrotu w glorii chwały i zwycięstwa z medalami ;)

 

Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31