Wiosna w pełni, a nasi szachiści nie próżnują. Zawodnicy LUKS "Orient Sokółka" wzięli - z powodzeniem - udział w kolejnych rozgrywkach szachowych - w Szachowych Mistrzostwach Powiatu Sokólskiego o Puchar Starosty 16-05-2015

Mistrzostwa odbyły się w kawiarni "Lira" w Sokółce. Za ich organizację odpowiedzialny był nasz klub - LUKS "Orient Sokółka".

W mistrzostwach wzięło udział aż 44 zawodników z całego powiatu sokólskiego. W Grupie A startowało 9 zawodników: dwóch w grupie Juniorów i siedmiu w grupie Seniorów. W Grupie B wystartowało 35 młodziutkich graczy.

 Zawody przebiegły w atmosferze skupienia oraz ostrej rywalizacji o każdy punkt. Mimo współzawodnictwa zawodom towarzyszyła - nieodzowna w tak szlachetnej grze - atmosfera fair - play, szczególnie cenna postawa u najmłodszych szachistów.

W Grupie A honoru naszego klubu broniło z powodzeniem sześciu zawodników:

Juniorzy: Martyna Ziziuk, która osiągnęła świetny rezultat - pokonała bardziej doświadczonych, starszych zawodników oraz swoją rówieśniczkę i w ogólnej klasyfikacji zajęła III miejsce. W swojej podgrupie D16 zdobyła najwyższe - I miejsce. Martyna jesteś wielka! Dziękujemy i gratulujemy świetnych wyników! 

Seniorzy - Grupa M: Andrzej Olszewski z powodzeniem bronił honoru naszego klubu i zdobył zaszczytne II miejsce. Waldemar Tryzma uplasował się na V miejscu, a Wiesław Ejsmont na VII miejscu. Nasi seniorzy jak widać, zajęli bardzo dobre miejsca. Jesteśmy dumni i wdzięczni za to, że tak świetnie reprezentują nasz klub na powiatowych zawodach. Szczególne podziękowania i gratulacje dla Pana Andrzeja!

Oprócz wymienionych zawodników startował także prezes naszego klubu - Wojciech Zajkowski. Pan Wojciech reprezentował nasz klub z godnością. Grał z wyczuciem, acz z bardzo zmiennym szczęściem. Stosował przemyślną taktykę - w tym przypadku niekoniecznie przemyślaną ;) Niestety trudno powiedzieć co bardziej zawiodło - wyczucie i szczęście gracza (raczej jego brak), czy obrana taktyka, bo w efekcie Pan Wojciech zdobył dopiero - acz zaszczytne - VIII miejsce. Zdaje się, że przyczyną tego stanu rzeczy może być "przesilenie wiosenne" i zaniedbywanie indywidualnych treningów wynikające z nadmiaru pracy. Ale głowa do góry Panie Wojtku. Przed nami jeszcze wiele mistrzostw, podczas których będzie Pan mógł pokazać, jak świetnym jest zawodnikiem! 

Na mistrzostwach odnotowaliśmy bardzo ciekawe i godne rozpowszechnienia zjawisko - start rodzinny szachistów. Pan Krzysztof Stupak, ojciec naszego młodego szachisty - Bartka, stanął do gry z zapałem. Jako reprezentant rodziców walczył dzielnie do ostatniego ruchu na planszy. Niestety miał silnych przeciwników i dlatego zajął IX miejsce. W kolejnych mistrzostwach, tak jak w przypadku syna - Bartka, na pewno pójdzie o wiele lepiej, trzeba tylko więcej ćwiczeń na szachownicy. Zachęcamy tatę i syna do częstszych treningów w klubie i w zaciszu domowego ogniska :), aby obaj mogli doskonalić swoje umiejętności szachowe. Panu Krzysztofowi mówimy: "Pierwsze koty za płoty" i teraz może być już tylko lepiej ;)

Wszystkich rodziców młodych członków naszego klubu szachowego zachęcamy do wspólnej gry w domu i na treningach w klubie oraz do udziału w kolejnych zawodach. Mamy nadzieję, iż rodzinne starty w zawodach wejdą do turniejów szachowych na stałe i staną się znakiem rozpoznawczym LUKS "Orient Sokółka".

W Grupie B nasz klub reprezentowało 19 zawodników:

C7: Jan Giełażyn zdobył świetne - II miejsce. Pamiętajmy, że to najmłodszy zawodnik w klubie. Rośnie nam prawdziwy mistrz. Jasiu - ogromne gratulacje i podziękowania ze strony klubu :) 

D10: Iga Miron zaliczyła także świetny start w mistrzostwach i zajęła II miejsce w swojej podgrupie. Podobnie bardzo dobry wynik uzyskała Weronika Lisowska, która po zaciekłej walce o każdy punkt zdobyła III miejsce. Pozostałe reprezentantki naszego klubu spisały się także znakomicie. Oliwia Radel uplasowała się na IV miejscu. Zuzanna Grygorczuk zajęła VI miejsce, a Aleksandra Dziewiątkowska kolejne - VII miejsce. Gratulacje dziewczęta! Płeć piękna pokazała, że w grze w szachy nie ustępuje w niczym mężczyznom i chłopcom! 

C10: Piotr Zajkowski spisał się świetnie i zajął II miejsce. Podobnie Marcin Kułak, który zdobył III miejsce. Rafał Szydłowski uplasował się na IV miejscu. Następnie: Bartosz Stupak - VII miejsce. Nicolas Wierzbicki - VIII miejsce. Mateusz Czarnowicz - IX miejsce. Oskar Kondrat - X miejsce. Leon Jatkowski - XI miejsce. Wielkie podziękowania i gratulacje młodziki! 

D13: Karina Miron pokonała swoje przeciwniczki i zajęła najwyższe - I miejsce. Karina - świetny wynik! Gratulacje i powodzenia w kolejnych startach!

C13: W tej podgrupie triumfowali zawodnicy z naszego klubu. Najlepsza trójka to: Norbert Kopeć - I miejsce. Szymon Zajkowski - II miejsce. Gabriel Rusałowicz - III miejsce. Filip Breńko uplasował się na VI miejscu. Chłopcy bardzo Wam dziękujemy za rewelacyjne wyniki. Norbert, Szymon i Gabriel - "czapki z głów" przed Wami ;) Gratulacje!

Jesteśmy z was bardzo dumni. Dziękujemy za świetną grę na mistrzostwach, za bardzo dobre wyniki. Życzymy dalszych sukcesów. I choć na dworze piękna pogoda, zachęcamy Was do ciągłego doskonalenia umiejętności szachowych, aby start w mistrzostwach Polski przyniósł dla Was najlepsze miejsca :)

wyniki końcowe grupa A

wyniki końcowe grupa B

wyniki końcowe Dziewczęta do lat 16

wyniki końcowe Dziewczęta do lat 13

wyniki końcowe Chłopcy do lat 13

wyniki końcowe Dziewczęta do lat 10

wyniki końcowe Chłopcy do lat 10

wyniki końcowe Dziewczęta do lat 7

wyniki końcowe Chłopcy do lat 7

galeria zdjęć

 

 

 

 

Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31