I. CEL ZAWODÓW:

  • popularyzacja sportu szachowego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych w środowiskach wiejskich,

  • podnoszenie umiejętności szachowych,

  • rozwój zainteresowań młodzieży poprzez udział w wydarzeniach kulturalnych i sportowych.

  • zapewnienie uczniom godziwego i pożytecznego wypoczynku w czasie wolnym od nauki,

  • podniesienie poziomu odporności na sytuacje stresowe i nabycia umiejętności radzenia z nimi,promocja zdrowego stylu życia bez nałogów,

  • spotkania seniorów przy szachownicy.

II. PATRONAT:

Starostwo Powiatowe w Sokółce

III. ORGANIZATORZY:

  • LUKSz „Orient” Sokółka

  • Sokólski Ośrodek Kultury

  • Sędzia główny: Paweł Gałka

  • Kierownik turnieju – Wojciech Zajkowski

IV. TERMIN I MIEJSCE:

  • 16 maj 2015 r. sobota godz.10.00

Sokólski Ośrodek Kultury w Sokółce, ul. Grodzieńska 1

V. SYSTEM ROZGRYWEK, TEMPO GRY:

  • System szwajcarski na dystansie rund gr. A i B

  • gr. A i B -Tempo gry 10minut + 5s

  1. UPRAWNIENIA DO STARTU

Wszyscy zamieszkali na na terenie Powiatu Sokólskiego.

Grupa A:

  • Grupa D16 – dziewczęta, rocznik 1999 i młodsze

  • Grupa C16– chłopcy, roczniki 1999 i młodsi

  • Grupa K– seniorki, roczniki 1999, i roczniki starsze,

  • Grupa M– seniorzy, roczniki 1999, i roczniki starsze,

Grupa B:

  • Grupa D7– dziewczęta, rocznik 2008 i roczniki młodsze,

  • Grupa C7– chłopcy, rocznik 2008 i roczniki młodsze,

  • Grupa D10– dziewczęta, roczniki 2005,2006,2007

  • Grupa C10– chłopcy, roczniki 2005, 2006,2007

  • Grupa D13– dziewczęta, roczniki 2002, 2003,2004

  • Grupa C13– chłopcy, roczniki 2002, 2003,2004

VII. KRYTERIA PUNKTACJI POMOCNICZEJ:

  • Średni Buchholz

  • Pełny Buchholz

  • Większa liczba zwycięstw

  • Progresja,

VIII. NAGRODY

Puchary i dyplomy za miejsca I - III w klasyfikacji głównej grup: A i B.

Medale i dyplomy za m-ca I-III w poszczególnych grupach (np. D7, C7)

Nagrody pieniężne

Grupa A: wysokość nagród uzależniona jest od liczby uczestników, nagrody otrzymuje 20% uczestników w grupie, wysokość nagród zostanie podana po 3 rundzie

Grupa B: wysokość nagród uzależniona jest od liczby uczestników, nagrody otrzymuje 20% uczestników w grupie, wysokość nagród zostanie podana po 3 rundzie

Każdy uczestnik otrzyma upominek

Nagroda specjalna – dla najmłodszego i najmłodszej uczestniczki turnieju

IX. ZGŁOSZENIA:

Zapisy na stroniehttp://www.chessarbiter.com/turnieje.php, lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.oraz bezpośrednio przed zawodami w godzinach 9-9:50. Dokonując zgłoszenia na email: należy podać: nazwisko imię , kategoria szachowa, rok urodzenia, miejscowość/ klub/szkoła.

Lp.

Nazwisko i imię

Rok urodzenia

  1. Klub / miejscowość / szkoła

Kategoria szachowa

         
         

X. WPISOWE

  • Turniej A – 20 zł od każdego zawodnika

  • Turniej B – 20 zł od każdego zawodnika

  • Zawodnicy z tytułami GM, IM, WGM, WIM zwolnieni z wpisowego

X. USTALENIA KOŃCOWE:

  • Obowiązują przepisy Kodeksu Szachowego PZSzach. z 1 lipca 2014 r.

  • Organizator zastrzega sobie prawo przyznania dodatkowych nagród w dodatkowych kategoriach.

  • Opiekę nad nieletnimi zawodnikami sprawują rodzice i kluby delegujące zawodników.

  • Dopuszczalny czas spóźnienia na rundę 5 min.

  • Zadzwonienie komórki zawodnika podczas partii powoduje natychmiastowe jej przegranie.

  • Zadzwonienie komórki rodzica, opiekuna czy kibica skutkuje natychmiastowym opuszczenie sali gry.

  • Prawo interpretacji niniejszego regulaminu należy do organizatorów i sędziego głównego, którego decyzje są ostateczne.

Patronat Organizator 

 

 

Grudzień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31