Komunikat Końcowy
II Szachowych Mistrzostw Powiatu Sokólskiego o Puchar Starosty

W niedzielę 24 kwietnia 2016r. w Sokólskim Ośrodku Kultury odbyły się
II Szachowe Mistrzostwa Powiatu Sokólskiego o Puchar Starosty.
Organizatorem turnieju był LUKSz „Orient” Sokółka oraz Sokólski Ośrodek Kultury.
Nad przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny P. Anna Kossakowska oraz kierownik turnieju P. Wojciech Zajkowski-Prezes LUKS Orient Sokółka. Turniej został całkowicie sfinansowany przez Zarząd Powiatu Sokólskiego. Był to turniej bez wpisowego - stąd tak duża frekwencja.

Uprawnieni do startu w zawodach byli mieszkańcy i Powiatu Sokólskiego. Do zawodów przystąpiło73zawodników mi in. z Krynek, Szudziałowa, Bogusz, Janowa i Sokółki Najliczniejszą grupą zawodników była reprezentacja z LUKS Orient Sokółka (29), KS Lew Krynki (18) i ASU Sokółka (17) .

Zawody przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 9 (tyle punktów mogli zdobyć zawodnicy, obok nazwiska, liczba zdobytych punktów i klub lub miejscowość) rund w grupach: A, B, C z podziałem na kategorie wiekowe i płeć. Wyniki w poszczególnych grupach przedstawiają się następująco, (pierwsza osoba grupie otrzymała - złoty, druga - srebrny medal, trzecia - brązowy medal Mistrzostw Powiatu Sokólskiego):

Grupa A

Grupa B

Grupa C

Grupa A:

  • Grupa D16 – dziewczęta ur. 2000, 2001, 2002

    1

     

     

     

    Szymaniuk, Daria

     

    6,5

     

     

     

     

     

    2

     

     

     

    Borowska, Julia

     

    6,0

     

     

     

     

     

  • Grupa C16 – chłopcy ur. 2000, 2001, 2002

    1

     

     

     

    Sosnowski, Dawid

     

    4,0

     

     

     

     

     

    2

     

     

     

    Zabłocki, Adrian

     

    3,0

     

     

     

     

     

  • Grupa K – seniorki, roczniki 1999 i roczniki starsze

    1

     

     

     

    Hapoń, Edyta

     

    1,0

     

     

     

     

     

  • Grupa M – seniorzy, roczniki 1999 i roczniki starsze,

1

 

 

 

Obuchowicz, Jerzy

9,0

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

Olszewski, Andrzej

8,0

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

Miakisz, Wojciech

5,0

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

Szymaniuk, Paweł

5,0

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

Borowski, Krzysztof

5,0

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

Stupak, Krzysztof

4,0

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

Giełażyn, Tomasz

3,5

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

Kondrat, Krzysztof

3,0

 

 

 

 

 

 

Grupa B:

1

 

 

 

Kopeć, Norbert

8,0

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

Zajkowski, Szymon

8,0

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

Skrouba, Jakub

6,5

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

Zajkowski, Piotr

6,0

 

 

 

 

 

 

Grupa C:

1

 

 

 

Solnik, Gabriel

 

 

8,0

 

 

 

 

2

 

 

 

Bach, Franciszek

 

 

7,0

 

 

 

 

3

 

 

 

Gałka, Jaromir

 

 

7,0

 

 

 

 

4

 

 

 

Hapoń, Piotr

 

 

6,0

 

 

 

 

5

 

 

 

Pac, Cyryl

 

 

6,0

 

 

 

 

6

 

 

 

Schiro, Benito

 

 

6,0

 

 

 

 

7

 

 

 

Pryzmont, Hubert

 

 

5,0

 

 

 

 

8

 

 

 

Giełażyn, Jan

 

 

5,0

 

 

 

 

9

 

 

 

Buchajski, Julian

 

 

5,0

 

 

 

 

10

 

 

 

Klimuk, Gracjan

 

 

5,0

 

 

 

 

11

 

 

 

Czajkowski, Szymon

 

 

5,0

 

 

 

 

12

 

 

 

Maliszewski, Stefan

 

 

5,0

 

 

 

 

13

 

 

 

Ignatowicz, Jakub

 

 

4,0

 

 

 

 

14

 

 

 

Zajkowski, Gabriel

 

 

4,0

 

 

 

 

15

 

 

 

Gałka, Sławomir

 

 

4,0

 

 

 

 

16

 

 

 

Woronko, Kornel

 

 

4,0

 

 

 

 

17

 

 

 

Białous, Wiktor

 

 

3,0

 

 

 

 

18

 

 

 

Sewastianowicz, Marek

 

 

3,0

 

 

 

 

19

 

 

 

Szydłowski, Łukasz

 

 

3,0

 

 

 

 

20

 

 

 

Sawicki, Łukasz

 

 

1,0

 

 

 

 

Klasyfikacja generalna Grupy A

1

 

Obuchowicz, Jerzy

 

 

LUKSz Orient Sokółka

 

9,0

 

 

2

 

Olszewski, Andrzej

 

 

LUKSz Orient Sokółka

 

8,0

 

 

3

 

Szymaniuk, Daria

 

 

MUKS Stoczek 45 Białystok

 

6,5

 

 

4

 

Borowska, Julia

 

 

ASU Sokółka

 

6,0

 

 

5

 

Miakisz, Wojciech

 

 

LUKSz Orient Sokółka

 

5,0

 

 

6

 

Szymaniuk, Paweł

 

 

MUKS Stoczek 45 Białystok

 

5,0

 

 

7

 

Borowski, Krzysztof

 

 

ASU Sokółka

 

5,0

 

 

8

 

Stupak, Krzysztof

 

 

LUKSz Orient Sokółka

 

4,0

 

 

9

 

Sosnowski, Dawid

 

 

ASU Sokółka

 

4,0

 

 

10

 

Giełażyn, Tomasz

 

 

LUKSz Orient Sokółka

 

3,5

 

 

11

 

Zabłocki, Adrian

 

 

ASU Sokółka

 

3,0

 

 

12

 

Kondrat, Krzysztof

 

 

LUKSz Orient Sokółka

 

3,0

 

 

13

 

Hapoń, Edyta

 

 

LUKSz Orient Sokółka

1,0

Grupa B

1

 

Kopeć, Norbert

 

 

LUKSz Orient Sokółka

 

8,0

 

 

2

 

Zajkowski, Szymon

 

 

LUKSz Orient Sokółka

 

8,0

 

 

3

 

Skrouba, Jakub

 

 

KS Lew Krynki

 

6,5

 

 

4

 

Zajkowski, Piotr

 

 

LUKSz Orient Sokółka

 

6,0

 

 

5

 

Makar, Karol

 

 

KS Lew Krynki

 

6,0

 

 

6

 

Stupak, Bartosz

 

 

LUKSz Orient Sokółka

 

6,0

 

 

7

 

Kondrat, Oskar

 

 

LUKSz Orient Sokółka

 

6,0

 

 

8

 

Miron, Karina

 

 

LUKSz Orient Sokółka

 

5,5

 

 

9

 

Lisowska, Weronika

 

 

LUKSz Orient Sokółka

 

5,5

 

 

9

 

Palacz, Karolina

 

 

KS Lew Krynki

 

5,5

 

 

11

 

Piechowska, Emilia

 

 

KS Lew Krynki

 

5,0

 

 

12

 

Szydłowski, Rafał

 

 

LUKSz Orient Sokółka

 

5,0

 

 

13

 

Mróz, Bartosz

 

 

G2 Sokółka

 

5,0

 

 

14

 

Szczuka, Konrad

 

 

ASU Sokółka

 

5,0

 

 

15

 

Żuk, Zuzanna

 

 

LUKSz Orient Sokółka

 

5,0

 

 

16

 

Grygorczuk, Zuzanna

 

 

LUKSz Orient Sokółka

 

5,0

 

 

17

 

Miron, Iga

 

 

LUKSz Orient Sokółka

 

5,0

 

 

18

 

Dereszkiewicz, Szymon

 

 

ASU Sokółka

 

5,0

 

 

19

 

Deputat, Jakub

 

 

ASU Sokółka

 

4,0

 

 

20

 

Carewicz, Emilia

 

 

KS Lew Krynki

 

4,0

 

 

21

 

Czarnowicz, Mateusz

 

 

LUKSz Orient Sokółka

 

4,0

 

 

22

 

Sipko, Tomasz

 

 

KS Lew Krynki

 

4,0

 

 

23

 

Pryzmont, Sebastian

 

 

ASU Sokółka

 

4,0

 

 

24

 

Carewicz, Mikołaj

 

 

KS Lew Krynki

 

4,0

 

 

25

 

Gołko, Klaudia

 

 

ASU Sokółka

 

4,0

 

 

26

 

Dańko, Aleksandra

 

 

ASU Sokółka

 

4,0

 

 

27

 

Kukisz, Amelia

 

 

Lew Krynki

 

3,0

 

 

28

 

Hapoń, Gabriela

 

 

LUKSz Orient Sokółka

 

3,0

 

 

29

 

Chłus, Agnieszka

 

 

SP3 Sokółka

 

3,0

 

 

30

 

Żygieło, Jakub

 

 

LUKSz Orient Sokółka

 

3,0

 

 

31

 

Jagiełło, Jakub

 

 

ASU Sokółka

 

3,0

 

 

32

 

Sawicka, Natalia

 

 

SP Bogusze

 

2,0

 

 

33

 

Jackiewicz, Julia

 

 

SP Bogusze

 

1,0

 

 

Grupa C

1

 

Solnik, Gabriel

 

ASU Sokółka

 

8,0

 

 

2

 

Bach, Franciszek

 

KS Lew Krynki

 

7,0

 

 

3

 

Gałka, Jaromir

 

KS Lew Krynki

 

7,0

 

 

4

 

Hapoń, Piotr

 

LUKSz Orient Sokółka

 

6,0

 

 

5

 

Pac, Cyryl

 

ASU Sokółka

 

6,0

 

 

6

 

Schiro, Benito

 

ASU Sokółka

 

6,0

 

 

7

 

Pryzmont, Hubert

 

ASU Sokółka

 

5,0

 

 

8

 

Giełażyn, Jan

 

LUKSz Orient Sokółka

 

5,0

 

 

9

 

Buchajski, Julian

 

ASU Sokółka

 

5,0

 

 

10

 

Klimuk, Gracjan

 

KS Lew Krynki

 

5,0

 

 

11

 

Palacz, Agnieszka

 

KS Lew Krynki

 

5,0

 

 

12

 

Czajkowski, Szymon

 

LUKSz Orient Sokółka

 

5,0

 

 

13

 

Maliszewski, Stefan

 

KS Lew Krynki

 

5,0

 

 

14

 

Ignatowicz, Jakub

 

KS Lew Krynki

 

4,0

 

 

15

 

Dondziło, Emilia

 

KS Lew Krynki

 

4,0

 

 

16

 

Zajkowski, Gabriel

 

LUKSz Orient Sokółka

 

4,0

 

 

17

 

Gałka, Sławomir

 

KS Lew Krynki

 

4,0

 

 

18

 

Woronko, Kornel

 

LUKSz Orient Sokółka

 

4,0

 

 

19

 

Ciuchno, Magdalena

 

SP Bogusze

 

4,0

 

 

20

 

Jackiewicz, Aleksandra

 

Lew Krynki

 

4,0

 

 

21

 

Mudrewicz, Ewa

 

LUKSz Orient Sokółka

 

3,0

 

 

22

 

Białous, Wiktor

 

ASU Sokółka

 

3,0

 

 

23

 

Sewastianowicz, Marek

 

KS Lew Krynki

 

3,0

 

 

24

 

Szydłowski, Łukasz

 

LUKSz Orient Sokółka

 

3,0

 

 

25

 

Stupak, Aleksandra

 

LUKSz Orient Sokółka

 

2,0

 

 

26

 

Sawicki, Łukasz

 

SP Bogusze

 

1,0

 

 

Najlepsi zawodnicy w klasyfikacji generalnej grup: A, B, Cza miejsca I - III otrzymali puchary. Następnie wszyscy w poszczególnych grupach: D8, C8, D10, C10, D13, C13, D16, C16, K, M. za miejsca I-III uhonorowania zostali medalami, a każdy uczestnik turnieju otrzymał dyplom i upominek w postaci kubeczka, długopisu. Ponadto najlepszym
w klasyfikacji generalnej w grupach A, B, C ufundowano nagrody rzeczowe.

Bardzo dziękujemy Staroście Powiatu Sokólskiego P. Piotrowi Rećko za dofinansowanie turnieju. Dzięki wsparciu finansowemu możliwe było osiągnięcie założonych celów tj.:

  • popularyzacja sportu szachowego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych
    w środowiskach wiejskich,

  • wyłonienie najlepszych szachistów z Powiatu Sokólskiego,

  • podnoszenie umiejętności szachowych,

  • rozwój zainteresowań młodzieży poprzez udział w wydarzeniach kulturalnych
    i sportowych.

  • zapewnienie uczniom godziwego i pożytecznego wypoczynku w czasie wolnym od nauki,

  • podniesienie poziomu odporności na sytuacje stresowe i nabycia umiejętności radzenia z nimi, promocja zdrowego stylu życia bez nałogów,

  • spotkanie seniorów przy szachownicy.

Słowa uznania należą się również rodzicom, opiekunom zawodników LUKS Orient Sokółka za pomoc w organizacji zawodów. Ich zaangażowanie świadczy o wspaniałej bezinteresownej pracy na rzecz propagowania sportu szachowego wśród dzieci i młodzieży. Dziękujemy również Piekarni Jaskółka Sp. z o. o. za ufundowanie słodkiego poczęstunku zawodnikom i opiekunom podczas turnieju.

 

Grudzień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31